Profesjonalny sklep z karmą dla psów – w trosce o zdrowie Twojego pupila

Prawidłowe odżywianie psa nie jest tak prostym zagadnieniem, jak mogłoby się wydawać. Ilość oferowanych nam produktów skierowanych do czworonożnych pupilów nie ułatwia tego wymagającego zadania. Jakie są więc podstawowe zasady odżywiania czworonogów? Gdzie szukać sklepu  z karmą dla psów, w którym zaopatrzyć możemy się w pełnowartościowy posiłek dla naszego pupila? 

Jakie są podstawowe zasady odżywiania psów? 

Dorosłe przy jedzą najczęściej dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Należy pamiętać o odpowiednim porcjowaniu posiłku, aby nie narazić pupila na problemy żołądkowe. Szczenięta jedzą częściej, bo początkowo nawet od 5 do 6 razy dziennie. Podstawą diety każdego psa jest karma: wilgotna, mokra lub półwilgotna. Wysokiej jakości karmy najlepiej szukać w profesjonalnych sklepach z karmą dla psów. Tylko w takich miejscach możemy liczyć na sprawdzone, naturalne składy psich posiłków. Aby pies czuł się komfortowo podczas przyjmowania pożywienia, powinien mieć zapewnione stałe miejsce oraz porę spożywania posiłku. Psia karma powinna być bogata w białko, zdrowe tłuszcze, węglowodany oraz minerały i witaminy. Pies w ciągu dnia, np. podczas treningu lub zabawy, może dostawać także zdrowe smaczki, jednak nigdy nie powinny one zastępować mu głównego posiłku. 

Karma mokra, sucha, a może półwilgotna? 

Niezależnie od rodzaju karmy istnieje czynnik, który powinien je łączyć – jest to wysoka zawartość naturalnego mięsa w pożywieniu. Tylko zdrowe, naturalne mięso jest w stanie zapewnić zwierzęciu odpowiednią ilość pełnowartościowego białka. Karma sucha jest dużo łatwiejsza w przechowywaniu, dba o higienę jamy ustnej pupila oraz pomaga w pozbyciu się kamienia nazębnego. Karma mokra, ze względu na wysoką zawartość wody, jest polecana w przypadku zwierząt, które zmagają się np. z problemami żołądkowymi lub z problemami z gryzieniem chrupek. Karma półwilgotna łączy w sobie charakter dwóch karm — jest wilgotniejsza niż karma sucha i bardziej aromatyczna — polecana szczególnie w przypadku psich niejadków. Rodzaj karmy każdy właściciel powinien dobierać indywidualnie do potrzeb swojego pupila, biorąc pod uwagę jego rasę, wielkość oraz aktualny stan zdrowia. Każda z nich, kupiona w profesjonalnym sklepie z karmą dla psów, powinna być lekkostrawna i bogata we wszystkie składniki potrzebne do zachowania zdrowia naszego czworonoga. 

Gdzie znaleźć pełnowartościowy posiłek dla psa? 

Odwiedzając nasz sklep z karmą dla psów, każdy właściciel znajdzie w nim karmy dedykowane konkretnemu etapowi życia oraz specyficznym wymaganiom żywieniowym swojego pupila. Znajdują się tu karmy mokre, suche, półwilgotne, a także przysmaki dla psów. Wszyscy producenci przywiązują najwyższą wagę do składników zawartych w karmach. W asortymencie sklepu znajdują się także akcesoria do zabawy oraz pielęgnacji każdego pupila. Wybierz najwyższej jakości posiłek dobrany do indywidualnych potrzeb Twojego zwierzaka.