Jaki temperament ma pies rasy Beagle?

Beagle jest bardzo popularną rasą psów z wielu powodów. Jego uroczy wygląd jest jednym z nich, ale wyróżnai się również temperament, ponieważ jest to bardzo stabilny i spokojny pies.

Pomimo dobroci, która charakteryzuje beagle, ma cechy w swoim temperamencie, być może nieznane tym, którzy nie żyją z tym małym futrzakiem, i które mogą zaskoczyć. Jego osobowość przedstawia pewne sprzeczności, które są ważne do poznania, zwłaszcza jeśli myślisz o jego adopcji.

Inteligencja i rozproszenie uwagi

Beagle jest bardzo inteligentnym psem od szczenięctwa z natury. Ta inteligencja sprawia, że są to psy posłuszne, ale jednocześnie trudne do wyszkolenia i wytresowania ze względu na swój upór.

Mając nadwrażliwy zmysł węchu, łatwo się rozpraszają wąchając cokolwiek. Gdy wyłapią zapach, który przykuwa ich uwagę, ich wewnętrzna ciekawość prowadzi do śledzenia go, a w konsekwencji do rozproszenia się.

Dlatego istotne jest, abyś podczas szkolenia był cierpliwy i starał się uchwycić jak najwięcej uwagi swojego beagle’a, aby nie rozpraszał go żaden zapach ani nic, co mógłby zobaczyć w otoczeniu.

Inteligencja i wrażliwość tego psa nie przeszkadza mu łatwo się nudzić. Podążanie za tą samą rutyną każdego dnia będzie go nudzić, dlatego ważne jest, abyś dostarczał mu nowych bodźców w postaci gier i wyzwań, aby zapewnić mu stabilność psychiczną.

Na początku beagle jest zdystansowany

Beagle są nieufne w pewnych okolicznościach, zwłaszcza przy obcych. W związku z tym możesz napotkać pewne problemy, gdy dopiero adoptujesz psa tej rasy, ponieważ ma tendencję do utrzymywania dystansu na początku.

Jednak ten dystans szybko znika. Szybko przekonasz do siebie swojego futrzanego przyjaciela, a on lub ona obdarzy cię ciepłem i czułością. Wystarczy odrobina cierpliwości i przebrnięcie przez pierwsze dni wspólnego życia, by móc liczyć na jego bezwarunkową miłość.

Towarzyski w stosunku do innych psów

Beagle łatwo socjalizuje się z innymi rasami psów, więc ich relacje z innymi psami są zazwyczaj dobre. Uwielbiają być częścią stada, ale niechętnie przebywają w towarzystwie innych zwierząt. Chcą dzielić czas i przestrzeń tylko z ludźmi i psami.

Umiarkowane ćwiczenia

Beagle potrzebuje ćwiczeń, aby utrzymać swoje atletyczne ciało w dobrej kondycji. Jako rasa myśliwska jest genetycznie bardzo silny fizycznie, ale w przeciwieństwie do innych psów nie musi ćwiczyć do wyczerpania, aby wydać swoją energię.

Jest to pies, który lubi biegać i jeść. Jest bardzo energiczny i jest wielkim miłośnikiem jedzenia, więc zawsze będzie gotowy skosztować wszystkiego, co mu zaoferujesz. Należy zachować ostrożność w tym zakresie, ponieważ beagle jest podatny na otyłość, jeśli nie kontroluje swojego jedzenia i nie jest regularnie ćwiczony.

Informacje o tej rasie psa znajdziesz także w http://www.pupilki.pl