Czy psy cierpią na chorobę wysokościową w górach?

Wędrówki po górach są z pewnością przyjemnym doświadczeniem, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy wysokość może wpłynąć na twojego psa? Prawda jest taka, że podobnie jak w przypadku ludzi, psy mogą odczuwać w swoim organizmie skutki choroby wysokościowej. Na przykład bóle głowy, nudności, bezsenność, a nawet problemy z oddychaniem. Dlatego powinieneś wziąć pod uwagę pewne wskazówki, aby uniknąć problemów zdrowotnych dla twojego psa, aby mógł cieszyć się wędrówką po górach.

Co powinieneś zrobić, aby wysokość nie wpłynęła negatywnie na Twojego psa?

Dbaj o nawodnienie swojego psa

Wszystkie psy wędrujące po górach powinny być dobrze nawodnione podczas wędrówki. Jest to najlepszy sposób, aby zapobiec i utrzymać pod kontrolą chorobę wysokościową. Psy mogą nie zauważyć, kiedy są odwodnione i dlatego nie piją wody, dlatego ważne jest, aby monitorować je przez cały czas, aby upewnić się, że piją wystarczająco dużo.

Spacery aklimatyzacyjne

Krótkie wędrówki są idealne, aby pomóc psom zaaklimatyzować się na wysokości. Za każdym razem, gdy wspinają się na górę, powinni przez kilka minut spacerować, aby dostosować się do nowego powietrza. Zrobienie kilku przystanków po drodze sprawi, że skutki wysokości będą znacznie łagodniejsze. W https://www.karkonoskie.pl znajdziesz najlepsze szlaki górskie, gdzie możesz wędrować ze swoim psem.

Ćwiczenia

Jeśli planujesz górską wędrówkę ze swoim psem, powinieneś pamiętać, że ilość ćwiczeń, które może wykonać na dużej wysokości, nie jest taka sama jak podczas spaceru w parku. Aby go do tego przygotować, nie ma nic lepszego niż poddanie go kilka dni wcześniej krótkim biegom, które sprawdzą jego wytrzymałość.

Objawy choroby wysokościowej

Podczas wędrówek po górach należy cały czas obserwować zachowanie psów. Jeśli wysokość wpłynęła na nie, często zdarza się, że wykazują objawy takie jak zawroty głowy, blade dziąsła, nadmierne ślinienie się lub dyszenie. Sporadycznie występują również wymioty, biegunka i krwawienia z nosa.

U niektórych psów na dużych wysokościach może wystąpić podwyższony puls, suchy kaszel oraz obrzęk kończyn lub twarzy. Zapaść, gorączka i brak koordynacji to jedne z poważniejszych skutków. Dobrym sposobem na sprawdzenie psa jest dotknięcie jego nosa, jeśli jest suchy oznacza to, że zwierzę jest odwodnione. Inne oznaki odwodnienia to zapadnięte oczy i blade dziąsła.

Pamiętanie o tych wskazówkach sprawi, że Twój pies nie będzie miał problemów w górach i oboje będziecie mogli cieszyć się niesamowitą przygodą.